1984 Şubat Ayı’nın 13’ü Kocaeli – İzmit’te Dünyaya geldi İlker Fevzi. İlk ve Orta öğrenimini Zafer i.ö.o. İzmit’te tamamlayan ve daha sonrasında Lise Öğrenimi’ni yine İzmit’te normal bir MEB okulu olan İzmit İnkılap Lisesi(Sosyal Bilgiler)’nde tamamladı.

  Üniversite yaşamında da yine aynı il’de kalarak ve Sözel olarak devam etti. Bu yıllarda 2 sene amatör olarak görev aldığı ve sorumluluğunu üstlendiği Kocaeli Üniversitesi Radyosu – RadyoKİ’de teknik yönetmenlik ve prodüksiyon ile ilgilenirken bir de kendi tematik radyo programını yaptı. Ve bu radyo programında  “-iletişim fakültesinden yayın yapan  ilkerfevzi’nin programı…” diyerek anons etmeyi ihmal etmediği gözlerden kaçmadı.

   Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunu İlker Fevzi Ürersoy, tüm bu süreçlerde Teknoloji ve Bilgisayar ile bağını hiç koparmadı. Öyle ki mezuniyetine kadar fakülte bünyesindeki 20’ye yakın görsel ve web uygulamalı projede yer aldı. Bu ufak görevlerin yanında profesyonel olarak freelance web site tasarımı ile de ilgilendi.

   2011’de özel bir eğitimle Visual Studio ile C#‘ın temellerini atan ve .Net mimariyle tanışan ve veritabanı yönetimine de eğilen İlker Fevzi, ne tesadüftür ki kendi isminin baş harflerini kullandığı kadar if koşullu kodlarla iç içe yaşamayı da kendine amaç edindi.
2006 Yılında mezuniyetini hemen ardından 3 yıllık bir satış deneyimine sahip olmasına karşın şu anda aklında sadece IT Sektörü var ve bu yönde kariyer yapma planları hızla devam ediyor.

   Rev  2012  – IT, CRM, Web-Mobil Development firmasında UML Mimari, User Interface Design ve Front-End Developer olarak çalıştı.

  Rev 2013 – Sürecin devamında GUI (Graphic User Interface) tasarımlarına ve Android‘e eğilmeye başladı. Programların arabirimlerinin son kullanıcıyla iletişim kurabilmesini sağlayan arayüz tasarımları yapıyor. WordPress temaları üretiyor ve kuruyor. Ayrıca e-mailing ve Business Card tasarımlarını da bünyesine eklemiş durumda.

   Rev  2016 1stQuarter  –  Adobe Coldfusion, Workcube, C# + MSSQL temelli eBA (Bimser), Netsis CRM derken 3 yıl daha geçmiş bile. Ek olarak; Mailing(sendinblue,mailjet mailchimp, atomic mail verifier), Görsel düzenleme(Photoshop, Dreamviewer, Notepad++, GiMP, Fast Stone Image Viewer), Kod&Hosting Müdahale(Notepad++, Google Chrome [F11], Filezilla).

   Rev 2016 4thQuarter  –  Özel bir firmada genellikle MSSQL üzerinde çalışan LBS (Logo Business Solution) ürünleri olan Tiger3, Tiger Enterprise, BordroPlus, Logo CRM, Logo Mind gibi ürünlere ve Netoloji’nin ürünü EFlow iş Akış Yönetimi yazılımına , kurulum ve yazılım desteği veren bir ekibin üyesiyim. eBA’da edindiğim bilgi ve tecrübe ve QlickView iş zekası raporlama aracı deneyimlerimle şimdi yeni üyesi olduğum ekibe desteğim devam ediyor. Türkiye’de LOGO yazılımları; muhasebe,insan kaynakları, iş geliştirme, üretim, planlama, satış, analiz, stok yönetimi gibi ERP konularında oldukça yeri büyük. Eflow ise iş akış yönetiminde dinamik ve hızlı inşa edilebilen bir yapı sağlıyor ve sürekli gelişen bir trendle müşterilerini memnun ediyor.

LinkedIn (İlker F. Ü.)